A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Підгаєцької міської ради Тернопільської області

Права дітей при оформленні договору дарування

Диною вважається особа, яка не досягла 18-річного віку. У свою чергу до 14 років дитина вважається малолітньою, а з 14 до 18 неповнолітньою, малолітня дитина має менше прав, ніж неповнолітня, оскільки згідно ЦК України їй дозволено вчиняти тільки дрібні побутові правочини, які б відповідали її розвитку та задовольняли щоденні потреби. Законодавець не обмежує та не скасовує немайнові права малолітньої дитини, однак у всьому іншому замість неї до будь-яких правовідносин вступають батьки, опікун або інша уповноважена особа органу опіки та піклування.
У цьому й полягає відмінність між малолітніми особами та неповнолітніми. Останні мають досить широке коло прав, зокрема їм дозволено самостійно розпоряджатися своїм заробітком. Також їм дозволено укладати договори, однак таке право реалізується тільки за згодою батьків. Разом з тим, якщо правочин має високу матеріальну цінність . На практиці трапляються випадки, коли батьки розходяться в думках і один з них заперечує проти укладення договору дитиною. У цій ситуації угода все ж може відбутися з ініціативи одного з батьків, якщо ними буде отримано дозвіл органу опіки та піклування. Це не єдиний випадок, при якому потрібно буде звертатися до цього органу.
У більшості випадках, батьки неповнолітньої дитини повинні спочатку отримати позитивне рішення на свою ж згоду від органу опіки та піклування, адже ця установа бере участь практично в усіх питаннях, пов’язаних з передачею майна дітям, основним видом діяльності якого є захист прав і інтересів кожної дитини, в тому числі захист від недобросовісних батьків. З цієї причини особливо важливим моментом є отримання дозволу від даного органу, без якого неможливо здійснити ряд серйозних угод на ім’я дитини, наприклад: укласти договори, що вимагають нотаріального засвідчення або державної реєстрації; договору щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; надання письмових зобов’язань від імені дитини; відмова від її майнових прав та інше.
Існує чимало спос
обів легально передати майно у власність своїй дитині. Наприклад, на її ім’я можна купити або подарувати квартиру, будинок, іншу нерухомість. Будь-яке відчуження нерухомості дитини може бути здійснено лише з урахуванням гарантування збереження її права на житло. Гарантією може бути, наприклад, переоформлення на дитину права власності іншої еквівалентної по пропорційності нерухомості, або ж, як варіант, укладання попереднього договору про купівлю нерухомості на дитину, і надання цього документа в орган опіки та піклування.
Після оформлення договору неповнолітня дитина стає власником подарованої квартири. Але до досягнення 18-річного віку дитина не може самостійно розпоряджатися нерухомістю, замість неї це роблять батьки або опікуни.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень