A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Підгаєцької міської ради Тернопільської області

Зупинимо булінг разом!!!

       Що таке булінг? Булінг — це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. Слід звернути увагу на види булінгу:

- фізичний: штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, “сканування” тіла, нанесення тілесних ушкоджень;

- економічний: крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;

- психологічний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляція, шантаж;

- сексуальний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;

- кібербулінг: приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв.

          Важливим моментом для батьків є їхня небайдужість по відношенню до своєї дитини, потрібно бути пильними та постійно контролювати стан настрою дитини. Варто також підтримувати контакт з класним керівником та комунікувати з іншими батьками в класі.

          Якщо ваша дитина стала жертвою булінгу не варто на неї тиснути і варто дати їй зрозуміти, що вирішення проблеми булінгу може зайняти певний час, потрібно пояснити, що у разі цькування можна звертатися за допомогою до психолога, вчителів, керівництва школи, старших учнів, батьків інших дітей, охорони. Батькам необхідно звернутися до керівництва навчального закладу і повідомити про ситуацію, що склалася для належного її  урегулювання.

          Якщо ви стали свідком булінгу  потрібно негайно втрутитися і припинити цькування, адже таку поведінку не слід ігнорувати, для свідка важливо зайняти нейтральну позицію, адже допомоги потребують дві сторони конфлікту. Варто пояснити, які саме дії ви вважаєте булінгом і чому їх варто припинити. Під час спілкування не варто вживати слова “жертва” і “агресор”, щоб запобігти тавруванню і розподілу ролей. Також пам'ятайте, що про ситуацію потрібно повідомити керівництво навчального закладу для вжиття заходів щодо припинення цькування. Ситуації з фізичним насильством потребують негайного втручання!

         

            За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Підгаєцького бюро правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою:

м. Підгайці, вул. Шевченка, 2а, телефон 035422-14-62, 0986201046;

          Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

 

 

Підгаєцьке бюро правової допомоги

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень